Paylaşarak Destek Ol

Aurora

Çok verimli bir çeşittir. Meyvesi sert ve oldukça tatlıdır. Meyve rengi turuncu zemin üzerine koyu kırmızı renktedir. Sahil bölgeleri için turfanda hasat için uygundur. Mayıs ayı sonunda hasat edilir.

Ninfa

Verimli bir çeşittir. Meyve rengi portakal sarısı ve pembemsidir. Meyve eti açık sarı ve lezzetlidir. Eti çekirdekten kolaylıkla ayrılır. Mayıs ayının son haftası hasat edilir.

Precoce De Thryinthe

Erkenci sofralık bir çeşittir. Meyveleri orta iri-iri, sert dokulu ve suludur. Meyve rengi portakal sarısı renkte ve kırmızı yanaklıdır. Dayanıklı bir çeşittir. Çekirdekleri acıdır. Hasat zamanı Haziran ayının ilk haftasıdır.

Perfect Red

Meyveleri oval ve ekvatorda yuvarlaktır. Kabuk rengi turuncu zemin üzerine çekici ve parlak kırmızıdır. Meyve eti çok gösterişli koyu turuncu renkte ve suludur. Çekirdek orta büyüklükte ve ete yapışık değildir. Zengin ve çok dengeli bir lezzete sahiptir. Pazar değeri yüksek bir çeşittir.

Vitillo

Yüksek verimli bir çeşittir. Meyveleri oldukça büyük, orta sulu, çok lezzetli ve kokuludur. Raf ömrü uzundur. Haziran ayının son haftası hasat edilir.

Alyanak

Erkenci sofralık bir çeşittir. Meyveleri çok iri, şekeri az ve orta derecede suludur. Meyve rengi koyu sarı-turuncu renkli kırmızı yanaklıdır. Çekirdekleri acıdır.

Şekerpare

Sofralık bir çeşittir. Meyveleri yumuşak, çok tatlı, sulu ve aromalıdır. Meyve rengi sarı-turuncu renktedir ve kırmızı yanak oluşturur. Çekirdekleri tatlıdır. Akdeniz Bölgesi’nde hasat zamanı Haziran ayının 2. haftasıdır.

Iğdır (Şalak)

Sofralık bir çeşittir. Meyveleri iri, yumuşak, çok sulu, tatlı ve hoş kokuludur. Meyve rengi beyazımsı sarı, üzeri parçalı hafif kırmızıdır. Çekirdekleri tatlıdır. Malatya koşullarında Haziran ayının 2. yarısında hasat edilir.

Roxana

Sofralık bir çeşittir. Meyveleri iri ve orta suludur. Meyve rengi sarı zemin rengi üzerine koyu turuncu-kırmızıdır. Soğuklanma gereksinimi yüksektir. Soğuklara dayanımı iyidir. Sulanmasına özen gösterilmelidir. Çekirdekleri tatlıdır. Temmuz ayının son haftası hasat edilir.