Paylaşarak Destek Ol

Françoise

Orijini Fransa’dır. Meyveleri orta büyüklükte, sert ve lezzetlidir. Meyve rengi turuncu zemin üzerine açık kırmızı renklidir. Red Haven’dan 37 gün önce olgunlaşır.

Rich May

Orijini ABD’dir. Ağaçları güçlü ve verimli bir çeşittir. Meyveleri orta büyüklükte, sert ve lezzetlidir. Meyve rengi turuncu zemin üzerine açık kırmızı renklidir. Redhaven’dan 34 gün önce olgunlaşır.

May Crest

Orijini Kaliforniya’dır. Oldukça verimli bir çeşittir. Meyveleri orta büyüklükte, sert, tatlı, az sulu ve dayanıklıdır. Meyve rengi sarı zemin üzerine % 60–70 kırmızı renklidir. Redhaven’dan 30 gün önce olgunlaşır.

Spring  Crest

Orijini Kaliforniya’dır. Oldukça verimli bir çeşittir. Meyveleri orta büyüklükte, sert, tatlı, az sulu ve dayanıklıdır. Meyve rengi sarı zemin üzerine % 60–70 kırmızı renklidir. Redhaven’dan 30 gün önce olgunlaşır.

Spring Lady

Orijini Kaliforniya’dır. Oldukça verimli bir çeşittir. Meyveleri orta irilikte, sert ve lezzetlidir. Meyve rengi sarı zemin rengi üzerine kırmızı renklidir. Red Haven’dan 17 gün önce olgunlaşır.

Spring Bella

Yüksek verimli bir çeşittir. Meyveleri orta büyüklükte, sarı zemin üzerine %80–90 oranında kırmızı renkli ve serttir. Yarı tüylü bir çeşittir. Çekirdek ete bağlıdır. İşleme ve nakliyeye dayanımı iyidir. Redhaven’dan 20 gün önce olgunlaşır.

Dixired

Orijini ABD’dir. Verimli bir çeşittir. Meyveleri orta irilikte, sulu ve tatlıdır. Meyve rengi sarı zemin rengi üzerine parçalı koyu kırmızıdır. Olgunlaşma tarihi Redhaven’dan 12 gün öncedir. Aynı zamanda olgunlaşan diğer çeşitlere göre daha çok tercih edilir.

Royal Glory

Orijini Kaliforniya’dır. Çok verimli bir çeşittir. Meyveleri iri-orta büyüklükte, sert, tatlı ve hafif mayhoştur. Yarı tüylüdür. Meyve rengi sarı zemin üzerine % 90 kırmızıdır. Gösterişli bir çeşittir. Red Haven’dan 5 gün önce olgunlaşır.

Red Haven

Orijini ABD’dir. Çok verimli bir çeşittir. Meyveleri iri, tatlı ve çok suludur. Meyve rengi sarı zemin rengi üzerine parçalı kırmızı renklidir. İşlemeye, taşımaya, dondurulmaya ve meyve suyu elde edilmesine uygundur. Temmuz ayının ilk yarısında olgunlaşır.

Vista Rich

Orijini Kaliforniya’dır. Oldukça verimi bir çeşittir. Meyveleri iri, sert, tatlı ve dayanıklıdır. Meyve rengi koyu kırmızıdır. Red Haven’dan 7 gün sonra olgunlaşır.

Glohaven

Orijini ABD’dir. Verimli bir çeşittir. Bazı yıllar küçük meyve dökümleri görülebilir. Meyveleri iri, sert, tatlı, az sulu ve kalitelidir. Meyve rengi sarı zemin üzerine parçalı kırmızıdır. Red Haven’dan 8 gün sonra olgunlaşır.

Elegant Lady

Orijini ABD Kaliforniya’dır. Oldukça verimli bir çeşittir. Meyveleri iri, sert, lezzetli, sulu ve dayanıklıdır. Meyve rengi sarı zemin rengi üzerine sıvama koyu kırmızıdır. Red Haven’dan 22 gün sonra hasat edilir.

Cresthaven

Orijini ABD’dir. Verimli bir çeşittir. Meyveleri iri, lezzetli, sulu ve kaliteli bir çeşittir. Meyve rengi sarı zemin üzerine kırmızı renklidir. Redhaven’dan 26 gün sonra olgunlaşır.

J.H. Hale

Orijini ABD’dir. Verimli bir çeşittir. Meyveleri iri, tatlı ve çok suludur. Yola dayanımı iyidir. Meyve rengi sarı zemin üzerine parçalı kırmızıdır. Kendine kısır bir çeşittir. Tozlayıcıya ihtiyaç duyar. Diğer bütün çeşitler tozlayıcı olarak kullanılabilir. Red Haven’dan 32 gün sonra olgunlaşır.

Monreo

Orijini ABD’dir. Çok verimli bir çeşittir. Meyveleri oldukça iri, tatlı, sulu ve kaliteli bir çeşittir. Meyve rengi sarı zemin üzerine sıvama kırmızı renklidir. Redhaven’dan 44 gün sonra olgunlaşır.

O’Henry

Verimli bir çeşittir. Meyveleri çok iri, gevrek ve yarmadır. Meyve rengi sarı zemin üzerine büyük ölçüde kırmızıdır. Erken renklenmeye başlamaktadır. Yola dayanımı iyidir. Genel olarak geçci çeşitler içerisinde kalitesi çok yüksek bir çeşittir. Soğuklanma isteği 750 saattir. Redhaven’dan 48 gün sonra olgunlaşır.